17 Mart 2013 Pazar

CATASTROPHE COSMETIC MASK


   Ne zamandır yazılmayı bekleyen lush'un taze maskesi.İçeriğinde yabanmersini,gül yağı,kalamin tozu,kil ve irlanda yosunu barındıran bu maskeyi 1 ay boyunca haftada 1 veya 2 kere düzenli olarak kullandım.Normal maskelere kıyasla daha katı bir kıvamda,içerisinde gözüken siyah parçalar bana plastiği andırsa da yaban mersini.Sürdükten sonra kurumaya başlayınca yeri ilk boylayan parçalar. Maske kurumaya başladığında mimik yapmasanız bile dökülmeden durmuyor.Evi batırmamak için boyunda havluyla gezmek en mantıklısı.


Ürünün vaatleri: Problemli, kepeklenen, kızaran, sivilcelenen ciltler için arındırıcı, detox etkili maskemiz. Deniz yosunu mineralleri ile cildinizi beslerken aynı zamanda nemlendirir, kalamin, gül, badem ve papatya yağları cildi yatıştırır ve yumuşatır, Yaban mersini toksinlerden arındırır ve tatlı portakal ise cildi sıkılaştırır.

  Cildimde kepek olmadığı için o konuda bir yorum yapamasam da kızarıklara iyi geldiği ve cildi çok güzel yumuşatıp nemlendirdiği bir gerçek.Hassas, kuru ciltlere sahip kişilerin ve kış aylarında bence herkesin kesinlikle kullanılması gereken bir maske.Bir daha alır mıyım? Almam,tüm maskeleri sırayla denemeye karar verdim çünkü. :)İçindekiler

Calamine Powder, Talc, Irish Moss Infusion (Chondrus crispus), Fresh Blueberries (Vaccinium myrtillus), Glycerine, Almond Oil (Prunus dulcis), Rose Absolute (Rosa centifolia), Chamomile Oil (Anthemis nobilis), Sweet Orange Oil (Citrus dulcis), *Limonene, Perfume, Colour 18050. * Bitkisel yağlarda doğal olarak bulunur.

Artıları
Cildi güzel nemlendiriyor.
Kızarıklara etkili.
Detox etkili

Eksileri
Cilde sürülüşü zor.
Ciltten çıkarmak için biraz ovmak gerekiyor ki buda cildi  tahriş ediyor.

Puan
7


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...